Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Mezoterapia na cellulit i inne skuteczne zabiegi na „pomarańczową skórkę”

Lipodystrofia to medyczne określenie cellulitu, który jest nie tylko problemem estetycznym, ale i zdrowotnym. Przyczyną powstawania cellulitu może być zarówno zaburzenie gospodarki hormonalnej, jak i nieodpowiedni tryb życia. Jednak na cellulit skarżą się często kobiety aktywne i dbające o zdrową dietę – wśród nich jest wiele modelek. Z pomocą w walce z cellulitem przychodzi medycyna estetyczna. Mezoterapia na cellulit to tylko jeden ze skutecznych zabiegów, które wspierają nas w walce z „pomarańczową skórką”.

Jak powstaje cellulit i czy można temu zapobiec?

Cellulit powstaje w wyniku nieprawidłowo rozmieszczonej tkanki tłuszczowej pod skórą. Gromadzące się komórki tłuszczowego (adipocyty) tworzą charakterystyczne, nieestetyczne grudki, dodatkowo uciskając naczynia krwionośne i limfatyczne. To z kolei utrudnia przemianę materii o usuwanie toksyn, co prowadzi do nawarstwiania się problemu i powiększania cellulitu.

Dzieje się tak w wyniku zaburzeń hormonalnych – przy przewadze estrogenów i niedoborze progesteronu, dlatego problem dotyczy w głównej mierze kobiet. W przypadku zaburzeń hormonalnych może i dotyka on kobiety w różnym wieku, również szczupłe i wysportowane. Jednak siedzący tryb życia, nadwaga oraz dieta bogata w sole i cukry również może przyczyniać się do powstania cellulitu. Dlatego w walce z cellulitem warto wdrożyć aktywność fizyczną, zadbać o zbilansowaną dietę oraz właściwe nawodnienie. Innymi czynnikami zwiększającymi ryzyko powstawania cellulitu jest stres i niewysypianie się, ponieważ kortyzol przyczynia się do odkładania tkanki tłuszczowej i utrudnia jej spalanie. Również genetyczne predyspozycje mogą być przyczyną pojawiania się „pomarańczowej skórki”.

Profilaktyka w postaci aktywności fizycznej, zdrowiej diety i właściwego nawadniania może pomóc nam uniknąć powstawania cellulitu. Pomocne są masaże, również te wykonywane w domu z wykorzystaniem kosmetyków. Jednak to często okazuje się niewystarczające i koniecznym jest wsparcie się zabiegami na cellulit – mezoterapią i innymi, które wykonujemy w Cosmedical.

Mezoterapia na cellulit – polecany zabieg na „pomarańczową skórkę”

Mezoterapia na cellulit to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na „pomarańczową skórkę”. Jest on więc jednym z najczęściej stosowanych. W Cosmedical wykonujemy jego najnowszą wersję - Dermapen. W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii, która wykonywana jest w sposób manualny, Dermapen jest metodą w pełni automatyczną, z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia. Dzięki temu mezoterapia na cellulit jest jeszcze skuteczniejsza. Warto podkreślić, że jest to zabieg anti-aging, co oznacza, że redukcja cellulitu nie jest jedynym jego efektem – zrewitalizowana skóra dzięki aktywnym składnikom podawanym poprzez mikro igiełki jest odmłodzona, gładsza i jędrniejsza.

Inne skuteczne zabiegi na cellulit

Skutecznym zabiegiem na cellulit jest również karboksyterapia. Pobudzenie mikrokrążenia następuje dzięki podaniu za pomocą specjalistycznego urządzenia odpowiedniej, indywidualnie dobranej dawki dwutlenku węgla pod skórę. Pobudzenie mikrokrążenia to kluczowy cel – dzięki niemu pobudzany jest metabolizm, toksyny efektywniej usuwane, a dotlenienie komórek pozwala na lepsze ich odżywienie. Zabieg ten polecany jest również na redukcję rozstępów.

Z kolei lipoliza iniekcyjna to zabieg polecany pacjentkom, które borykają się nie tylko z cellulitem, ale i oporną tkanką tłuszczową. Chociaż dieta redukcyjna i aktywność fizyczna są kluczowe w zdrowej redukcji masy ciała, pamiętać należy, że nie mamy wpływu na to, z jakiej części ciała tkanka tłuszczowa „schodzi” najszybciej. Wspomniany już kortyzol powoduje, że niektórym osobom trudniej jest się go pozbyć z brzucha, innym z bioder i ud. Wówczas iniekcyjna lipoliza rozbija depozyty komórek tłuszczowych dzięki wstrzykniętej podskórnie substancji aktywnej – fostatydylochilina to naturalny składnik pozyskiwany z soi, który aktywuje enzym lipazę, skutecznie rozbijającą trójglicerydy, główny budulec komórek tłuszczowych. Glicerol i kwasy tłuszczowe są swobodnie usuwane z organizmu w wyniku procesów przemiany materii. W ten sposób możemy pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Mezoterapia na cellulit oraz inne zabiegi w połączeniu z aktywnością, zbilansowaną dietą, nawodnieniem organizmu oraz masażami dają spektakularne efekty. W dobraniu najlepszego zabiegu na cellulit pomagają nasi specjaliści – zapraszamy do Cosmedical.

autor:  mgr Iga Sankiewicz- Nosalska 

pielęgniarka / kosmetolog

Mezoterapia na cellulit i inne skuteczne zabiegi na „pomarańczową skórkę”

Pierwsza wizyta ?! Poznaj proponowane zabiegi w Cosmedical

Wolumetria autologiczne HCGF z komórkami macierzystymi

więcej

Laserowe usuwanie tatuażu

więcej

Laser Frakcyjny Co2

Głębokie modelowanie skóry 1200 zł
więcej

Plazma IQ

Lifting powiek bez skalepela od 800 zł
więcej

Powiększanie Ust

Piękno z każdym uśmiechem od 850 zł
więcej

Black Doll Peeling Węglowy

Oczyszczanie z siłą lasera
więcej

Profhilo

Natychmiastowy efekt liftingu 1200 zł
więcej

Zabieg rozświetlający Skeydor Power C

więcej

Terapia autologiczna skóry głowy

więcej