Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Laserowe usuwanie tatuażu Szybkie i skuteczne usuwanie tatuażu , przebarwień i makijażu permanentnego

Laser pikosekundowy / Nd-yag q-switch 


W naszym Instytucie dysponujemy 2 najnowocześniejszymi laserami do usuwania zmian o podłożu barwnikowym - po konsultacji nasi specjaliści omówią z Państwem możliwości terapeutyczne i jaka technologia będzie najlepsza.

Laserowe usuwanie tatuażu – jak to działa?

Impulsy laserowe pozwalają osiągnąć ukierunkowany prosto na pigment efekt czysto fotoakustyczny, pozostawiając otaczające tkanki nietknięte. W porównaniu z tradycyjnymi laserami Q-Switched, które powodują rozpad cząsteczek pigmentu na granulki, Laser Pikosekundowy – dzięki silnym impulsom o milionowej części sekundy – rozbija cząsteczki w bardzo drobny „pył” łatwiejszy do usunięcia z organizmu dla układu odpornościowego. 

Dzięki Laserowi Pico możemy skutecznie i w znacznie krótszym czasie usuwać również różnokolorowe tatuaże.

Laser Pico używany w Intytucie Cosmedical to najnowocześniejsza technologia która w połączeniu z dużą wiedzą naszych ekspertów sprawi, że twój niechciany tatuaż zostanie usunięty. Skóra szybciej dochodzi do siebie, czas regeneracji porównując do lasera Q-switch może być nawet o połowę krótszy a sam zabieg mniej bolesny.

Nowoczesne usuwanie tatuaży laserem

Do tej pory w gabinetach medycyny estetycznych używane były i są lasery typu Q-Switch - były one uznawały za złoty standard w usuwaniu tatuażu .Laser pikosekundowy to obecnie milowy krok techniczny , gdyż jest to zupełnie nowa technologia , gdzie impuls światła jest 1000 krotnie krótszy ( pikosekundowy) niż w laserach znanych przez ostatnie 20 lat.  Pigment jest rozbijany i usuwany bez naruszenia naskórka, nie ma więc ryzyka powstania zgrubień i blizn, a pacjent od razu może wrócić do codziennych aktywności – ewentualne lekkie zaczerwienienie i obrzęk schodzą zwykle jeszcze tego samego dnia


Uwaga każdy tatuaż i makijaż permanentny jest inny , wykonany na różnych głębokościach i różnymi pigmentami co skutkuje zawsze innym czasem potrzebnym do usunięcia tego typu zmiany . W bardzo rzadkich przypadkach pigment który był wykorzystany do zrobienia tatuażu może zawierać tlenek żelaza lub dwutlenek tytanu są to bardzo mocne wiązania cząsteczkowe i nawet najbardziej zaawansowane technologicznie lasery nie są wstanie rozbić takie cząsteczki bez uszkodzeń tkanki - co w praktyce oznacza że tatuaż jest praktycznie nie do usunięcia laserem i tylko zostaje możliwość chirurgiczna . Jedyna możliwość oceny tego stanu jest tylko wykonane już zabiegu i sprawdzenie jaki jest stopień redukcji tatuażu po kilku tygodniach od zabiegu  .

Cena zabiegu

350 zł Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi
Umów wizytę pobierz cennik

Cena zabiegu

350 zł tatuaż mały 5 - 25 cm2
Umów wizytę pobierz cennik

Cena zabiegu

800 zł tatuaż średni 26 - 150 cm2
Umów wizytę pobierz cennik

Cena zabiegu

1300 zł duży 151-300 cm2
Umów wizytę pobierz cennik

Cena zabiegu

po konsultacji tatuaż b. duży
Umów wizytę pobierz cennik