Laserowe usuwanie rumienia – na czym polega zabieg?
Rumień naczyniowy objawia się w postaci nieestetycznych różowych plamek na policzkach i w okolicy nosa oraz na twarzy. Jednak rumień nie jest jedynie defektem estetycznym, a także problemem zdrowotnym, dlatego tym bardziej należy mu się przyjrzeć i podjąć odpowiednie kroki. Całe szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczną metodę usuwania rumienia laserem.
Przyczyny powstawania rumienia naczyniowego
Przyczyn powstawania rumienia naczyniowego jest wiele. Mogą to być predyspozycje genetyczne, zażywane niektóre leki (np. obniżające poziom cholesterolu, sterydy), zbyt intensywny wysiłek fizyczny, chroniczny stres, zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze, nadmierna ekspozycja na silny wiatr lub promienie słoneczne (również promienie UV w solarium), jasny fototyp skóry, a nierzadko kilka przyczyn kumuluje się, w wyniku czego rumień naczyniowy jest zmianą większą i bardziej uciążliwą.
Chociaż sam rumień naczyniowy nie boli i nie stanowi zagrożenia, jest niestety bezpośrednią przyczyną trądziku różowatego. Dlatego często powracające i dłużej utrzymujące się zmiany w postaci czerwonych plamek na twarzy i dekolcie nie należy lekceważyć. Sporadycznie pojawiające się zmiany są zjawiskiem normalnym.
Na czym polega laserowe usuwanie rumienia naczyniowego?
Rumień naczyniowy powstaje w wyniku nadmiernego poszerzenia się kapilar – drobnych naczyń włosowatych umiejscowionych tuż pod skórą. Aby usunąć rumień, należy obkurczyć oraz trwale zamknąć zmienione naczynka. Umożliwia to technologia laserowa. Wiązka lasera, skierowana na zmianę, dostarcza energię, którą absorbuje naczynko (przede wszystkim hemoglobina) – wówczas w wyniku zamiany energii świetlnej na cieplną dochodzi do procesu termokoagulacji dochodzi do obkurczania i zamykania naczynek.
Usuwanie rumienia laserem jest zabiegiem bezpiecznym – dzięki nowoczesnym urządzeniem, laseroterapia jest ukierunkowana na wybrane, zmienione naczynka, zdrowe tkanki pozostawiając bez zmian. Proces chłodzenia sprawia, że skóra nie ulga poparzeniom, a sam zabieg może odbyć się bez znieczulenia lub jedynie w znieczuleniu miejscowym (po zastosowaniu znieczulającego żelu). Większość pacjentów odczuwa go jako dyskomfort w postaci delikatnych igiełek i uczucia ciepła.
W przypadku małych, nowych zmian możliwe jest usunięcie rumienia laserem już podczas jednego zabiegu. W większości przypadków konieczne jest wykonanie serii w liczbie 2-4 zabiegów laserowych.
Usuwanie rumienia laserem – przygotowania do zabiegu oraz rekonwalescencja
Przed zabiegiem należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz zażywania leków fotouczulających (np. z retinolem). Wskazana jest intensywniejsza niż na co dzień ochrona UV. Po zabiegi w pierwszej dobie nie zaleca się wykonywania makijażu, w pierwszym tygodniu należy unikać ekspozycji na słońce (konieczne jest również stosowanie mocnych filtrów UV), korzystania z sauny, niewskazany jest również intensywny wysiłek fizyczny. Szczegółowe zalecenia przed zabiegiem oraz po zabiegu laserowego usuwania rumienia naczyniowego specjalista przekazuje pacjentowi podczas konsultacji. Serdecznie zapraszamy do Cosmedical – nowoczesny laser naczyniowy oraz wiedza i doświadczenie to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa oraz skuteczności.

Pierwsza wizyta ?! Poznaj proponowane zabiegi w Cosmedical
Wypełniacze autologiczne, wolumetria autologiczna
więcejLaserowe usuwanie tatuażu
więcejLaser frakcyjny CO2 pod oczy, na blizny
Blefaroplastyka powiek (Plasma IQ)
Powiększanie ust metodą rosyjską, paryską (Russian lips, French lips)
Black Doll Peeling Węglowy
Profhilo - stymulator tkankowy pod oczy, na twarz, usta
Zabieg rozświetlający Skeydor Power C
więcejTerapia autologiczna skóry głowy
więcej