Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Laser pikosekundowy – zastosowanie i efekty zabiegów

Laser pikosekundowy to najnowocześniejsza technologia w laseroterapii, z której korzystamy również w Cosmedical. Zastosowanie tego lasera jest bardzo szerokie, jednak ze względu na swoje nieocenione właściwości, najczęściej stosuje się go do zabiegów depigmentacyjnych. Czym wyróżnia się laser pikosekundowy, jakie daje efekty i czym tak właściwie różni się od laserów nanosekundowych?

Czym jest laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy to technologia, która pozwala znacząco skracać oddziaływanie wiązki na wybrany obszar skóry. Dzięki temu sam zabieg jest znacznie bezpieczniejszy – redukcja ryzyka oparzeń spada, co przekłada się również na krótszą rekonwalescencję po zabiegu laserem pikosekundowym, a także na mniejszy ból podczas zabiegu. Ponadto urządzenie to ma znacznie większą moc, dzięki czemu doskonale radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami, czyli depigmentacją. Ważną właściwością lasera pikosekundowego jest również możliwość oddziaływania dużą tzw. plamką – wiązka lasera pikosekundowego oddziałuje na aż 1 cm powierzchni skóry.

Wiązka lasera pikosekundowego powoduje kontrolowane uszkodzenia tkanki, zmuszając ją do wzmożonej regeneracji. W wyniku tego synteza fibroblastów przyspiesza, a wraz z nią intensyfikuje się produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki temu laser pikosekundowy stosowany jest do zabiegów, mających na celu regenerację skóry.

Czym laser pikosekundowy różni się od lasera nanosekundowego?

Laser pikosekundowy wyróżnia się większą skutecznością, a zabiegi z jego wykorzystaniem są jeszcze bezpieczniejsze i odczuwalnie mniej bolesne. Jest to możliwe dzięki trzykrotnie krótszemu oddziaływaniu wiązki lasera na wybrany obszar skóry przy jednocześnie większej mocy i większej plamce, która w przypadku lasera nanosekundowego zawęża się do 4 mm – jest więc ponad dwukrotnie większa. Wszystko to sprawia, że laser pikosekundowy – mimo szerokiego zastosowania – wykorzystywany jest przede wszystkim do najbardziej wymagających zabiegów, czyli do depigmentacji.

Jakie jest zastosowanie lasera pikosekundowego?

Wspomnieliśmy już, że zastosowanie lasera pikosekundowego jest szerokie. Z jego wykorzystaniem wykonuje się zabiegi:

 • usuwające tatuaże i makijaż permanentny
 • usuwające przebarwienia
 • usuwające blizny
 • anti-aging
 • redukujące cellulit
 • redukujące rozstępy

Ze względu na swoją wysoką skuteczność, laser pikosekundowy najczęściej wykorzystywany jest do najtrudniejszych zabiegów depigmentacyjnych. Usuwanie niechcianego makijażu permanentnego i tatuażu wymaga bowiem dużej mocy i wielu serii, a dzięki właściwościom lasera pikosekundowego – jego dużej mocy, krótkiemu oddziaływaniu wiązki na duży obszar skóry – liczbę zabiegów można zmniejszyć, uzyskując lepsze efekty niż w przypadku zabiegu z wykorzystaniem lasera nanosekundowego. Duże znaczenie ma tu również oddziaływanie silnej wiązki lasera na pigment z tatuażu, który zmienia się w bardzo drobny pył, co ułatwia organizmowi oczyszczanie się z niego po zabiegu. Dzięki temu efekty są jeszcze lepsze.

Laser pikosekundowy – efekty po zabiegu

Laser pikosekundowy daje rewelacyjne efekty – laseroterapia z jego wykorzystaniem jest bardzo skuteczna, a efekty widoczne są już 14 dniach. Do pozbycia się przebarwień hormonalnych najczęściej wystarczą już 3 zabiegi, w przypadku depigmentacji po tatuażach konieczne jest wykonanie od 3 do 10 zabiegów – liczba zabiegów zależy od wielkości tatuażu, jego wieku, głębokości oraz rodzaju pigmentu.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in.:

 • zmiany skórne spowodowane stanem zapalnym (np. aktywny trądzik)
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz keloidowych
 • niektóre choroby skóry – np. łuszczyca
 • zmiany skórne wywołane wirusem HSV
 • wcześniej wykonane zabiegi laserowe
 • stosowanie światłouczulających leków

14 dni przed zabiegiem oraz 14 dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce. O innych zaleceniach przedzabiegowych i pozabiegowych informuje lekarz podczas konsultacji. Serdecznie zapraszamy!

Laser pikosekundowy – zastosowanie i efekty zabiegów

Pierwsza wizyta ?! Poznaj proponowane zabiegi w Cosmedical

Wolumetria autologiczne HCGF z komórkami macierzystymi

więcej

Laserowe usuwanie tatuażu

więcej

Laser Frakcyjny Co2

Głębokie modelowanie skóry 1200 zł
więcej

Plazma IQ

Lifting powiek bez skalepela od 800 zł
więcej

Powiększanie Ust

Piękno z każdym uśmiechem od 850 zł
więcej

Black Doll Peeling Węglowy

Oczyszczanie z siłą lasera
więcej

Profhilo

Natychmiastowy efekt liftingu 1200 zł
więcej

Zabieg rozświetlający Skeydor Power C

więcej

Terapia autologiczna skóry głowy

więcej