Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Jak wybrać i kupić dobry sprzęt do salonu kosmetologicznego?

Wybór odpowiedniego sprzętu kosmetologicznego jest jednym z dwóch kluczowych czynników, od których zależy bezpieczeństwo pacjentów i skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Oprócz wiedzy i doświadczenia specjalistów, to właśnie wysokiej jakości sprzęt jest niezbędny, by oferować najwyższej jakości usługi. Dzisiaj odpowiemy na pytania: jak wybrać najlepszy sprzęt do salonu kosmetologicznego i dlaczego jest to takie ważne?

Wysokiej jakości sprzęt w salonie kosmetologicznym a bezpieczeństwo pacjentów i efektywność zabiegów

Zacznijmy od tego, dlaczego wybór wysokiej jakości sprzętu do salonu kosmetologicznego jest taki ważny? Bezpieczeństwo pacjentów jest priorytetem dla każdego specjalisty i każdego salonu kosmetologicznego. Dlatego wybierając sprzęt, należy w pierwszej kolejności skupić się na bezpieczeństwie. Efektywność zabiegowa jest jednak nie mniej ważna – dlatego tuż obok bezpieczeństwa ważne jest, by sprzęt pozwalał wykonywać skuteczne zabiegi. Dzięki temu satysfakcja klientów będzie przekładać się na renomę salonu kosmetologicznego. A w jaki sposób ocenić czy sprzęt w salonie kosmetologicznym zapewni wykonywanie bezpiecznych i skutecznych zabiegów?

Wybór sprzętu do salonu kosmetologicznego zacznij od sprawdzenia dostawcy

Poszukiwania odpowiedniego sprzętu należy zacząć od poszukiwań sprawdzonego dostawcy. Oprócz rzetelnych i renomowanych dostawców, na rynku funkcjonują niestety i tacy, którzy niewiedzę i brak doświadczenia kupujących wykorzystują w nieetyczny sposób. Najczęściej oszustwa polegają na oferowaniu podróbek sprzętów polecanych w szerokim gronie. Osoba z małą wiedzą i doświadczeniem, polegając jedynie na nazwie modelu, może niestety dać się oszukać. Aby tak się nie stało, o sprzęt do salonu kosmetologicznego warto pytać polecanych przez doświadczonych specjalistów dostawców, a następnie uważnie przyjrzeć się oferowanym przez niego modelom.

Źródło: www.beautybiznes.eu

Najlepsze urządzenia do salonu kosmetologicznego z certyfikatami

Ustaliliśmy, że urządzenia, w które zaopatrzymy nasz salon, powinny gwarantować bezpieczeństwo pacjentom. Najlepszą tego gwarancją są certyfikaty, które świadczą o spełnieniu rygorystycznych norm bezpieczeństwa. Należą do nich certyfikaty CE oraz FDA.

CE to certyfikat obowiązujący w Unii Europejskiej i dotyczy on bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Informacje o tym czy dane sprzęt faktycznie otrzymał certyfikat CE dla pewności należy potwierdzić w:

 • strona Europejskiej Komisji Certyfikacji CE, na której dostępne są informacje o
  • EUROLAB – jest to baza danych z informacjami o akredytowanych laboratoriach, które mogą wydawać certyfikaty
  • NANDO – baza danych z informacjami o notyfikowanych jednostkach certyfikujących w UE
 • strony jednostek certyfikujących – każda jednostka prowadzi rejestr wydanych certyfikatów, a urządzenia można znaleźć po nazwie oraz po numerze certyfikatu

FDA to amerykańska agencja rządowa zajmująca się kontrolą i certyfikacją produktów medycznych i kosmetycznych. Chociaż oficjalnie certyfikat FDA w Europie nie jest wiążący, renoma FDA sprawia, że certyfikat ten zwiększa zaufanie odbiorców poszczególnych produktów i zdecydowana większość producentów sprzedających takie produkty w UE dba, by były one certyfikowane również przez FDA. Można to sprawdzić na:

 • stronie FDA
  • FDA Establishment Registration & Device Listing to baza danych z informacjami o zarejestrowanych urządzeniach i ich producentach
  • FDA Medical Devices Database – baza danych z informacjami o zarejestrowanych urządzeniach medycznych
 • Global Unique Device Identification  Database (GUDID) – baza danych z informacjami o unikalnych identyfikatorach urządzeń medycznych

Instrukcja obsługi i szkolenia na sprzęcie do salonu kosmetologicznego

Aby móc mówić o bezpieczeństwie użytkowania sprzętu w salonie kosmetologicznym, musimy mieć pewność, co do wysokiej jego jakości (o czym świadczą certyfikaty), a także dokładnie poznać jego parametry. Pomocna będzie w tym instrukcja obsługi, do której w każdej chwili możemy zajrzeć, ale największą wartością są szkolenia. Upewnij się, że dostawca oferuje szkolenia na urządzeniach, które dostarcza do salonów kosmetologicznych.

Gwarancja, serwis i części zamienne sprzętu do salonu kosmetologicznego

Wybierając urządzenia do salonu kosmetologicznego, należy także dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji i serwisu. Co obejmuje gwarancja? Jakie są czasy dostępowe w przypadku awarii? Czy w ramach gwarancji otrzymamy sprzęt zastępczy? Czy i na jakich warunkach możemy zwrócić lub zamienić sprzęt? Jak jest z dostępnością części zamiennych oraz zużywalnych?

Długie czasy oczekiwania na naprawę urządzenia zdezorganizują pracę w salonie i przyniosą straty. Krótki czas oczekiwania na serwis oraz sprzęt zastępczy świadczą o profesjonalizmie dostawcy. Takie firmy zawsze oferują również możliwość zwrotu lub zamiany sprzętu na określonych w umowie warunkach. Przy okazji warto upewnić się o dostępności części zamiennych, a przede wszystkim zużywalnych – w przypadku braku ich dostępności sprzęt w praktyce okazuje się być jednorazowym, dlatego musimy mieć pewność o możliwości terminowego i bezproblemowego serwisu sprzętu w salonie kosmetologicznym.

Testowanie urządzeń w salonie kosmetologicznym oraz wymiana doświadczeń i opinii

Sprawdziłeś już dostawcę, certyfikaty i wiesz, że gdy kupisz urządzenie otrzymasz kompleksowe wsparcie serwisowe. Kolejnym krokiem, aby wybrać najlepsze urządzenie do salonu kosmetologicznego, jest jego przetestowanie. Czasami jest taka możliwość jeszcze przed zakupem sprzętu i warto z niej skorzystać. Jeśli jednak takiej możliwości nie ma, warto nawiązać współpracę z innym salonem (a najlepiej kilkoma), by móc takie urządzenia przetestować. Współpraca może odbywać się na różnych warunkach, a taka wymiana doświadczeń czy nawet możliwość przetestowania różnych urządzeń (np. usuwając jeden tatuaż różnymi urządzeniami i obserwowanie efektów) w praktyce to ogromna szansa na wybranie najlepszego urządzenia.

Warto taką współpracę utrzymać na stałe – będzie to korzyść dla wszystkich stron. Ponadto dobrym źródłem wiedzy o urządzeniach i ich skuteczności są branżowe magazyny. Zarówno śledzenie nowinek i trendów w branży, jak i współpraca z innymi specjalistami powinny przebiegać równocześnie z szukaniem sprawdzonego dostawcy i informacji o certyfikatach – a nawet rozpocząć się znacznie wcześniej. To pozwoli dobrze rozpoznać rynek, a także zweryfikować własne potrzeby.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, kupując urządzenie do salonu kosmetologicznego?

Wybierając urządzenie do salonu kosmetologicznego, należy także uwzględnić:

 • parametry urządzenia – co do zasady im większa moc, tym większe możliwości; z całą pewnością należy dobrać urządzenie do swoich potrzeb
 • kompatybilność nowego urządzenia z oprogramowaniem w salonie – jeśli pracujemy już na innych urządzeniach, rozsądnie będzie wybrać taki sprzęt, który będzie uzupełnieniem wyposażenia naszego salonu
 • ergonomia – łatwa obsługa i wygoda podczas przeprowadzania zabiegów są bardzo ważne w kontekście wielogodzinnej pracy
 • cena – oczywisty czynnik, który zawsze należy wziąć pod uwagę

Skupmy się na cenie urządzenia. Oczywiście nikt z nas nie chce przepłacać – z dostawcą warto więc negocjować cenę zakupu lub serwisu. Podczas zakupu należy bowiem uwzględnić koszty nie tylko zakupu, ale i eksploatacji: koszt serwisów pogwarancyjnych czy zużycie prądu. Warto rozważyć również leasing. Jednak pamiętajmy o złotej zasadzie „nie stać nas na tanie rzeczy” – lepiej kupić jedno urządzenie mniej, ale lepszej jakości. Dzięki temu będziemy budować renomę salonu, w którym pracuje się na najwyższej jakości urządzeniach. Zdobędziemy więcej klientów, a wyższa cena za zabiegi będzie całkowicie uzasadniona i zrozumiała przez naszych klientów. Budżetowanie i planowanie wydatków z uwzględnieniem buforu jest niezbędne, by nasz biznes dobrze funkcjonował i mógł się rozwijać.

Sprawdzając dostawcę, certyfikację, opinie, warunki gwarancji i serwisu, wymieniając doświadczenia z innymi specjalistami oraz dobrze planując budżet, wybierzemy sprzęt do salonu kosmetologicznego, dzięki któremu praca będzie bezpieczna dla pacjentów, komfortowa dla pracowników, a efekty zabiegów będą więcej niż satysfakcjonujące. Powodzenia!

Jak wybrać i kupić dobry sprzęt do salonu kosmetologicznego?

Pierwsza wizyta ?! Poznaj proponowane zabiegi w Cosmedical

Wolumetria autologiczne HCGF z komórkami macierzystymi

więcej

Laserowe usuwanie tatuażu

więcej

Laser Frakcyjny Co2

Głębokie modelowanie skóry 1200 zł
więcej

Plazma IQ

Lifting powiek bez skalepela od 800 zł
więcej

Powiększanie Ust

Piękno z każdym uśmiechem od 850 zł
więcej

Black Doll Peeling Węglowy

Oczyszczanie z siłą lasera
więcej

Profhilo

Natychmiastowy efekt liftingu 1200 zł
więcej

Zabieg rozświetlający Skeydor Power C

więcej

Terapia autologiczna skóry głowy

więcej