Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Czynniki wpływające na różnice cenowe w medycynie estetycznej oraz kosmetologii – jakość, bezpieczeństwo i profesjonalizm

Kosmetologia oraz medycyna estetyczna to dziedziny, które w ostatniej dekadzie bardzo się rozwinęły, stając się nieodłącznym elementem opieki zdrowotnej. Coraz więcej osób docenia możliwości, jakie oferują poszczególne zabiegi, a możliwość poprawy wyglądu przy zastosowaniu nowoczesnych metod dla wielu osób jest szansą nie tylko poprawy urody, ale i samopoczucia. Rozwój branży beauty, w tym medycyny estetycznej i kosmetologii to bardzo dobra zmiana – więcej nowoczesnych zabiegów i preparatów oraz więcej  szkoleń dla specjalistów przekładają się na lepsze rezultaty i większą satysfakcję pacjentów. Nadal jednak ceny zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii budzą niemałe emocje wśród części osób rozważających skorzystanie z usług kliniki czy gabinetu. Iga Sankiewicz-Nosalska opowiedziała na łamach serwisu Beauty Biznes o czynnikach, jakie wpływają na różnice cenowe w medycynie estetycznej i kosmetologii. Zbieramy najważniejsze informacje również na naszym blogu.

Technologia i jakość produktów wpływają na cenę zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii

Rozważając, jakie czynniki wpływają na różnice w cenach zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii, należy wziąć jakość oferowanych usług – w tym przypadku pod lupę bierzemy sprzęt oraz preparaty wykorzystywane do zabiegów. Duży wybór urządzeń do zabiegów medycyny estetycznej obrazuje, jak wieloma parametrami różnią się poszczególne modele. Ten sam zabieg może być wykonywany z wykorzystaniem najwyższej jakości urządzenia, ale i sprzętu tańszego, niższej jakości. Oczywistym jest, że zakup najlepszych urządzeń wiąże się z większymi kosztami dla kliniki, a dobre zarządzanie biznesem uwzględnia wzrost inwestycji. Nowe technologie to bardzo dobra inwestycja – to również dzięki wysokiej klasy urządzeniom wykonujemy skuteczne i bezpieczne zabiegi. Wówczas ich cena jest wyższa, a pacjenci i pacjentki są w pełni usatysfakcjonowani z rezultatów.

Podobnie sytuacja przedstawia się z preparatami – im ich wyższa jakość, tym wyższa skuteczność i większe bezpieczeństwo, ale i cena zabiegu, który wykonywany jest z ich wykorzystywaniem. Inwestycja w certyfikowane, najlepsze preparaty do zabiegów medycznych jest jedną z kluczowych – pozwala ona oferować najwyższe standardy. Zarówno urządzenia, jak i preparaty, aby odpowiednio służyły pacjentom, wymagają profesjonalnego ich wykorzystania. Jest to możliwe dzięki wykwalifikowanej kadrze.

Kwalifikacje i doświadczenie specjalistów wykonujących zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii

Praca w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii wymaga nie tylko bardzo dobrego przygotowania, ale i nieustannego doszkalania. Szkolenia z nowych technik poszerza wachlarz usług, ale przede wszystkim pozwala specjaliście wykonywać najskuteczniejsze zabiegi. Jest to możliwe również dzięki umiejętności dobierania najlepszej dla danego pacjenta metody – zabiegu, który wpisze się w potrzeby i oczekiwania, a jednocześnie będzie dla pacjenta najbezpieczniejszy. Szkolenia, ale i codzienna praca przekładają się na cenne doświadczenie, które również jest bardzo ważne. Certyfikowane szkolenia i szkolenia we własnym zakresie wymagają jednak nakładów – pieniędzy i czasu. Owocuje to skutecznymi i bezpiecznymi zabiegami, które wykonuje wykwalifikowany specjalista, a jego praca jest odpowiednim wynagrodzeniem. To również jest czynnik kształtujący cennik w klinice medycy estetycznej i kosmetologii.

Bezpieczeństwo a ceny zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii

Na bezpieczeństwo w ramach wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej składają się wszystkie wyżej wymienione czynniki kształtujące ceny: najwyższej jakości certyfikowane urządzenia i preparaty, przy czym należy podkreślić fakt, że w przypadku preparatów istotna jest również certyfikacja dostawcy oraz kwalifikacje i doświadczenie specjalisty. Ponadto ważnym elementem jest również opieka pozabiegowa, na którą składają się leki uśmierzające ból oraz pozabiegowe monitorowanie stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta. Taka opieka przekłada się na większe bezpieczeństwo, ale i satysfakcję klienta. Jest to oczywiście dodatkowy koszt, składający się na wyższą cenę zabiegów kosmetologii i medycyny estetycznej.

Ogromnie ważnym czynnikiem jest również ubezpieczenie OC specjalisty przeprowadzający procedurę. Każdy pacjent, który decyduje się na zabieg, powinien zapytać, czy osoba go wykonująca ma wykupioną polisę OC. Jej wykupienie leży w interesie pacjenta, lekarza i kliniki, jednak jest to dodatkowy koszt, z którego niestety część osób rezygnuje. Polisa OC znacznie ułatwia pacjentowi dochodzenie swoich praw w przypadku komplikacji, dlatego jeszcze raz podkreślamy, jak ważnym jest, by kosmetolog i lekarz posiadali ubezpieczenie OC.

Nie zapominajmy również o kosztach związanych z zachowaniem najwyższych standardów czystości i higieny. Jednorazowe materiały, takie jak rękawiczki, fartuchy, maseczki, kompresy oraz środki dezynfekujące stanowią istotny procent ceny zabiegu i jest niemałym wyzwaniem dla medycyny estetycznej i kosmetologii, ale i takich dziedzin jak stomatologia.

Wszystkie wymienione czynniki kształtujące ceny zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii świadczą o profesjonalizmie. Świadomość pacjentów rośnie i coraz więcej osób dostrzega korelację pomiędzy wyższą ceną a jakością świadczonych usług, świadomie rezygnując z zabiegów o podejrzanie niskich cenach. Dbając o bezpieczeństwo, zdrowie, urodę i satysfakcję naszych pacjentów na każdym kroku dokładamy starań, by zabiegi w Cosmedical spełniały oczekiwania najbardziej wymagających osób. Serdecznie zapraszamy.

autor:  mgr Iga Sankiewicz- Nosalska 

pielęgniarka / kosmetolog

Czynniki wpływające na różnice cenowe w medycynie estetycznej oraz kosmetologii – jakość, bezpieczeństwo i profesjonalizm

Pierwsza wizyta ?! Poznaj proponowane zabiegi w Cosmedical

Wolumetria autologiczne HCGF z komórkami macierzystymi

więcej

Laserowe usuwanie tatuażu

więcej

Laser Frakcyjny Co2

Głębokie modelowanie skóry 1200 zł
więcej

Plazma IQ

Lifting powiek bez skalepela od 800 zł
więcej

Powiększanie Ust

Piękno z każdym uśmiechem od 850 zł
więcej

Black Doll Peeling Węglowy

Oczyszczanie z siłą lasera
więcej

Profhilo

Natychmiastowy efekt liftingu 1200 zł
więcej

Zabieg rozświetlający Skeydor Power C

więcej

Terapia autologiczna skóry głowy

więcej