Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Karboksyterapia skóry głowy Dotlenienie skóry głowy na poziomie komórkowym

Karboksyterapia skóry głowy – terapia dotleniająca

Karboksyterapia skóry głowy to kontrolowane podawanie dwutlenku wegla w sposób podskórny, przy pomocy specjalnego medycznego urządzenia dawkującego ilość gazu. Po zabiegu karboksyterapii skóry głowy istnieje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach aplikacji. Mikrokrążenie zostaje pobudzone, a drenaż limfatyczny zwiększony. CO2 po podskórnym podaniu rozbija złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczowy . Następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, co oznacza więcej tlenu i składników odżywczych dla skóry.

Jak działa karboksyterapia skóry głowy?

Dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy specjalnej aparatury medycznej, która reguluje jego przepływ i temperaturę. Przy pomocy cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Podczas zabiegu można poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie. Aby zabieg karboksyterapii skóry głowy przyniósł jak najlepsze efekty, należy wykonać go w seriach.

Czym jest Karboksyterapia w leczeniu włosów?

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Bezpieczną dawkę CO2 wstrzykuje się śródskórnie przy użyciu innowacyjnego urządzenia mct injector który umożliwia aplikację specjalnie wyznaczonej dawki gazu w błyskawicznym czasie z minimalnym dyskomfortem dla pacjenta .

Przeniknięcie dwutlenku węgla do tkanek skóry sprawia, że naczynia krwionośne rozszerzają się. Krew szybciej przepływa, a komórki odnawiają się. Karboksyterapia mct pozwala na skutecznie leczenie różnych rodzajów łysienia oraz problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów. Terapia dwutlenkiem węgla może być swobodnie łączona z innymi metodami leczenia, które mogą dodatkowo potęgować efekt wzrostu włosów.

Dzięki bardzo wysokiej kontroli przepływu gazu, możliwe jest  zastosowanie się do ogólnoświatowych protokołów zabiegowych, które w warunkach klinicznych potwierdziły skuteczność oraz bezpieczeństwo karboksyterapii.

Certyfikat medyczny

Instytut Cosmedical pracuje na najwyższej klasy gazie medycznym , którego cechuje unikalna sterylność oraz czystość - jest to podstawą bezpieczeństwa .

Wybór karboksyterapii mct daje  gwarancję bezpieczeństwa. Sam aparat posiada wymagane certyfikaty jakości, jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest jakość wykorzystywanego, podczas zabiegu gazu CO2. Jedynie medyczny dwutlenek węgla o certyfikacji medycznej  daje nam pewność, że terapia będzie bezpieczna i pozbawiona niepożądanych skutków ubocznych. Podstawowe parametry gazu przeznaczonego do iniekcji, to < 1% tlenu, < 4% azotu oraz > 95% dwutlenku węgla.

Cena zabiegu

200 zł ( skóra głowy )
Umów wizytę