Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Radiesse (hydroksyapatyt) wypełnianie zmarszczek

Radiesse - tkankowe wypełnienie tkanek

Zabieg Radiesse na bazie hydoksyapatytu wapnia który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu twarzy. Produkt zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości. Każdy typ skóry z wiekiem ostatecznie traci elastyczność. Zmieniają się proporcje, zmniejsza się objętość, policzki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Skutek: symetryczny kształt „V” odwraca się, a na twarzy coraz bardziej widać nasz wiek. Pojawiająca się z wiekiem utrata nawilżenia skóry oraz spowolnienie procesu odnowy komórkowej powodują, że skóra staje się mniej elastyczna, napięta i giętka. Tym samym pojawiają się głębsze zmarszczki, szczególnie w okolicach nosa i ust, czasami również na podbródku. Równocześnie cieniutkie warstwy tłuszczu pod skórą, niezbędne do utrzymania jej sprężystości i gładkości, powoli się rozpadają. Taka utrata objętości jest szczególnie widoczna w okolicy kości jarzmowych i na polikach, a także na grzbietowych powierzchniach dłoni. 

Przebieg zabiegu: 

Radiesse wstrzykiwany jest podskórnie i zapewnia natychmiastową korekcję. Działanie preparatu w pierwszej fazie opiera się na stworzeniu rusztowania stąd natychmiastowy efekt korekty zmarszczek.  W drugim etapie następuje stymulacja fibroblastów. Z czasem, żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika. Jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych.

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. 

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach "rusztowanie" i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.


Preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Nie ma potrzeby robienia testów uczuleniowych bezpośrednio przed zabiegiem. Radiesse jest w 100% biokompatybilny tj. wchłania się sposób naturalny.

Cena zabiegu

1000 zł 0,8 ml
Umów wizytę pobierz cennik

Cena zabiegu

1500 zł 1,5 ml
Umów wizytę pobierz cennik