Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Fibryna bogatopłytkowa z komórkami macierzystymi (IPRF/SPRF)

W medycynie estetycznej coraz częściej wykorzystuje się naturalne metody odnowy oraz biostymulacji skóry. 


Fibryna Bogatopłytkowa ( IPRF/SPRF)  to terapia w pełni bezpieczna, mało inwazyjna, metoda, w której wykorzystujemy synergię działania własnych komórek macierzystych zawartych w fibrynie pobrane z krwi pacjenta oraz fibrynę strukturalną To niezwykłe połączenie z powodzeniem stosowane jest w terapiach u pacjentów, których skóra wymaga silnej stymulacji, regeneracji i odmłodzenia.

Fibryna pobrana z krwi pacjenta I-PRF to koncentrat komórek, który inicjuje proces regeneracji. Umożliwia odtworzenie każdej tkanki, której potrzebuje organizm w procesie regeneracji.

Fibryna strukturalna (S-PRF) stanowi trójwymiarowy stelaż odgrywają istotna rolę nośnika komórek macierzystych

Zabieg fibryny bogatopłytkowej komórkami macierzystymi  rewitalizuje skórę, poprawia jej elastyczność, napięcie, zwiększa gęstość, wygładza i ujednolica koloryt.

Stymuluje włókna kolagenowe, wygładza zmarszczki.

Zabieg idealnie sprawdza się w terapii pomocniczej w leczeniu blizn , rozstępów i wielu defektów skórnych 

Fibryna bogatopłytkowa – przebieg zabiegu

W celu przeprowadzenia terapii z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej z komórkami macierzystymi, pobiera się od pacjenta krew w niewielkiej ilości ( podobnej do tej, którą oddaje się do badań laboratoryjnych).

Stosujemy ściśle przewidzianą procedurę odwirowania materiału i przygotowujemy specjalną frakcję fibryn. Podajemy je następnie podskórnie w zależności do potrzeb pacjenta .

Dla zapewnienia pacjentowi maksimum komfortu przebycia iniekcji, stosujemy różne formy znieczuleń od chłodzenia miejsc zabiegowych po krem znieczulający lub znieczulenie nasiękowe.

Fibryna bogatopłytkowa – zalety zabiegu

Dużą zaletą zabiegu IPRF/SPRF z komórkami macierzystymi jest brak jakichkolwiek podrażnień czy reakcji alergicznych, gdyż organizm nie odrzuci jego własnego materiału.

Może nastąpić jedynie niewielki obrzęk, który znika zazwyczaj w ciągu 24 godzin.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z solarium, unikać wysiłku fizycznego przez 2 dni, nie masować miejsc pozabiegowych i przebywać w miejscach z dużym ryzykiem zakażeń takich jak siłownia, basen, sauna.

Uwaga : 

Do zabiegu należy przygotować się odpowiednio wcześniej, aby uzyskać jak najlepsze wartości uzyskanego produktu autologicznego . 

Należy do zabiegu być wypoczęty , być dobrze nawodniony - zalecamy 5 dni przed zabiegiem spożywać min. 2 litry wody dziennie . Posiłki przed zabiegiem powinny być lekkostrawne i zapewniające odpowiednią wartość kcal dla danej osoby . Rekomendujemy aby do zabiegu przygotować świeże wyniki morfologii aby na ich podstawie ustawić odpowiednie wartości wirowania do uzyskania najbardziej stężonych i wartościowych elementów autologicznych z pozyskanej krwi .  

Cena zabiegu

700 ( cena za 2 ampułki z krwi pacjenta do zabiegu )
Umów wizytę

Cena zabiegu

1000 ( cena za 4 ampułki z krwi pacjenta do zabiegu )
Umów wizytę