Mazowiecka 24F, Kołobrzeg
(+48) 733 666 135

Vectus – laserowe usuwanie owłosienia

Laser Vectus jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym leserem do fotodepilacji jaki kiedykolwiek stworzono.

Skuteczna depilacja laserowa

Depilacja laserowa opiera się na zjawisku tzw. selektywnej fototermolizy wywoływanej w mieszku włosowym. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego, które zawierają melaninę. Energia lasera zamieniana jest na ciepło, które niszczy struktury mieszka odpowiadające za wzrost włosa. Dochodzi do trwałej destrukcji mieszka i zaprzestania wytwarzania nowych włosów.

Bezpieczne laserowe usuwanie owłosienia

Jak wykazały badania, zjawisko to najskuteczniej możemy wykorzystać w fazie aktywnego wzrostu włosa (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) – są obojętne na działanie lasera, stąd potrzeba wykonania min. 3 zabiegów powtarzanych w odstępach średnio 6-tygodniowych. Dzięki temu laserowe usuwanie owłosienia jest skuteczne i w pełni satysfakcjonujące dla Klienta.

Chcesz efektów – przygotuj się!

Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów depilacji laserowej wymaga od nas zastosowania się do pewnych zaleceń, które przyspieszają niszczenie cebulek włosowych i zapobiegają wystąpieniu działań niepożądanych.

Lista zaleceń związanych z przygotowaniem skóry do zabiegów depilacji laserowej:

 • Skóra w miejscach planowanej depilacji powinna być czysta i niczym nieposmarowana.
 • Skóra nie może być sucha, czy podrażniona. Jeśli skóra tego wymaga, kilka dni przed zabiegiem stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące). Jeżeli Twój organizm jest odwodniony, należy dzień przed zabiegiem pić dużo wody.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić skórę w miejscach planowanej depilacji „z włosem”, ale pozostawić kilka włosów, aby można było ocenić ich kolor i grubość.
 • Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tyg. w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Natomiast można je golić lub przycinać.
 • Przed zabiegiem nie należy stosować kremów z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C, kwasami owocowymi i substancji złuszczających. Jeśli tak było, należy zrobić 4 tyg. przerwy przed zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • O wszystkich stosowanych lekach doustnych i miejscowych należy poinformować przed zabiegiem.
 • Leki światłouczulające i niektóre zioła (nagietek, dziurawiec, herbata Figura) muszą być odstawione na 2 tyg. przed zabiegiem.
 • Opryszczka i inne aktywne infekcje na skórze okolicy depilowanej są czasowym przeciwwskazaniem do zabiegu, depilacja jest możliwa 2 tyg. po całkowitym ich wyleczeniu.
 • Przeciwwskazaniem czasowym jest świeża opalenizna, zarówno uzyskana na słońcu jak i na solarium, a także brązowe zabarwienie skóry po samoopalaczach, czy kremach brązujących. Minimalna przerwa po opalaniu naturalnym oraz solarium to 2-6 tyg.
 • Opalenizna uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
 • Zabiegi kosmetyczne, oczyszczania twarzy – depilacja w danym miejscu możliwa jest 7 dni przed zabiegiem lub 14 dni po zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu !

Ostatnim punktem świadomego przygotowania skóry do zabiegu depilacji laserowej jest wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań. Poniżej znajdziesz szczegółową listę:

-Ciąża, 

-depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą (zaprzestać miesiąc przed planowanym zabiegiem), 

-świeża opalenizna (słoneczna, solarium oraz samoopalacz) w miejscach, które planujemy poddać zabiegowi (zaprzestać 5 tyg. przed planowanym zabiegiem), 

-stosowanie kosmetyków, ziół, tabletek z witaminą C, dziurawcem, nagietkiem, herbatek odchudzających (należy odstawić 2-3 tyg. przed planowanym zabiegiem), 

-leki światłouczulające, antybiotyki, używanie kremu z retinolem (zaprzestać 3 tyg. przed planowanym zabiegiem), 

-peeling (przestać używać na tydzień przed planowanym zabiegiem), 

-opryszczka w miejscach planowanej depilacji laserowej,

- fotodermatozy i choroby : pęcherzowe skóry, łuszczyca, bielactwo, aktywne infekcje skóry, skłonność do bliznowców, stwierdzona podatność na przebarwienia skóry, reticularis (marmurkowa skóra),  padaczka (względna), choroby nowotworowe.

Cena zabiegu

od 100 zł
Umów wizytę pobierz cennik